I když se dá řád do klusu, vždy vyhraje Paní Chaosu.

Tipy na knihy

14. února 2018 v 16:17 | Apoštol zpátečnictví |  Články o knihách
Zde Vám ukáži knihy, který bych vám vřele doporučila a které by měly být povinnou četbou (věděli jste, že Harry Potter je doporučená maturitní četba? Mně HP přijde jako hezký příběh pro děti, ale to je tak vše. Celý ten kult kolem toho mi přijde strašně uhozený a přehnaný...). Myslím, že by ale bohatě stačilo, kdyby se toho ujal nějaký šikovnější překladatel než já a pořádně to zpřístupnil českému publiku. A netvrdím, že se Vám mé knihy musí líbit. Já Vám Váš názor neberu. Mne se ale líbí a přijdou mi duchaplnější a intelegentnější než například již zmíněný HP...
Také se zde objevují celkem kvalitně přeložené knihy, některé z nich, mám takový pocit, jsou dokonce také zařazeny do doporučené maturitní četby.


Zen Without Zen Masters (Zen bez Zenových mistrů)

Camden Benares
Tato knížečka se skládá z krátkých (možná Zenových?) příběhů. Má taky hezké ilustrace, ktré mne z nějakého důvodu velice zaujaly :-D. Co o tom tak dále napsat? Přečtěte si to.

Cat´s Crandle (Kolíbka)

Kurt Vonnegut, Jr.
Jedna z mála knih, u kterých se mi český překlad skutečně líbil. Tato kultovní kniha pojednává o zneužití vědeckých objevů a končí poněkud apokalypticky. A také o přelomovém náboženství Bokononismu.

Zenarchy (Zenarchie)

Kerry W. Thornley
Tak nějak pořád nevím, kam tuto knížku zařadit. Začněme ale asi vysvětlením onoho názvu: co je ta Zenarchie vůbec zač? Jak již napsal sám autor, Zenarchie je (ve volném překladu) Zen aplikovaný na běžný život. Nebojující, nezúčastněný, nepolitický přístup k anarchii. To myslím osvětluje vše.

The Illuminatus! trilogy (trilogie Illuminatus!)

Robert Anton Wilson a Bob Shea
Tohle je tan nesmírně paranoidní, konspirační, záhadami opředená, pravdivá, na půl skutečná... Alespoň do některého z Wilsonových děl se ti naši čeští překladatelé pustili. Zde taktéž není český překlad nejhorší.

a abysme se trochu odprostili od té všudypřítomné a všepohlcující diskordiánské tématiky, tak jsou zde

Poruchy osobnosti

Ján Praško a kol.
To není recese. Tuto knihu skutečně vlastním a celou jsem ji přečetla. A to nejhorší: přišla mi zajímavá! Dobré na dlouhé zimní večery.

That´s all, folks!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emo.Gothic.Queen Emo.Gothic.Queen | Web | 16. února 2018 v 19:35 | Reagovat

To by mne asi nebavilo hah

2 Elis von Blemc, K.S.C. Elis von Blemc, K.S.C. | 19. února 2018 v 19:34 | Reagovat

[1]: to tě plně chápu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama