I když se dá řád do klusu, vždy vyhraje Paní Chaosu.

Říjen 2017

Co víme o Eridě (překlad)

26. října 2017 v 21:37 | Lady Zarquon |  Všeobecné informace & překlady
Strašně málo.

Každopádně víme, že byla uctívána Starověkými Řeky jakožto bohyně Zmatku a Sváru, poté si ji Římané převzali a nazvali ji Discordia.

Římané svým potomkům zanechali Její podobiznu - zachytili Ji jako ohyzdnou ženu, bledou ve tváři a s děsivým pohledem z planoucích očí, v potrhaném oděvu a skrývající na ňadrech dýku. Ve skutečnosti ale bledě a děsivě, když skrývá na ňadrech studenou dýku, vypadá každá žena. Dnes tohle tvrzení někteří Diskordiáni zpochybňují, ale to říkali Starověcí Řekové.

Nápady na nové slova a jiné kravinky

12. října 2017 v 17:49 | FNORD |  Moje tvorba
Konečně jsem se dokopala k sepsání článku. Ta moje prokrastinace totiž nezná mezí a jsem schopná dělat absolutně cokoliv jiného, jenom napsat článek prostě ne. Tak jsem si seděla ve škole a nedávala pozor na to, co učitel říká. Přemýšlela jsem nad novými slovy. Protože proč ne? A nepadlo mě jich pár. Není to nic extra, ale pár jich sem napíšu:

Úvod do Diskordianismu (překlad)

9. října 2017 v 11:50 | Moony Grindlebone, OPCh |  Všeobecné informace & překlady
Diskordianismus vznikl na začátku padesátých let minulého století vydáním knihy Principia Discordia. Uctívá Eris, řeckou bohyni nesváru, jakožto univerzální božstvo. Diskordiánům se taky někdy říká Eridiáni. Hodně zdůrazňuje význam náhodnosti,chaosu a nesouhlasu. Mimo to tu je zde jedno pravidlo, a to, že tu nejsou žádná pravidla.